Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Všechny novinky

Vyhlášení výtěze Ceny Susanny Roth 2019 /Itálie/

S potěšením oznamujeme, že vítězem letošního ročníku překladatelské Ceny Susanny Roth pro Itálii se stal absolvent Univerzity v Padově, Alessandro Riti. Odborná porota, skládající se z Laury Angeloni a Stefanie Mella, vybrala jeho překlad jako nejlepší ze sedmi přihlášených účastníků. Gratulujeme vítězi a moc děkujeme všem zúčastněným.

Cena Susanny Roth je již pátým rokem organizována Českými centry a Českým literárním centrem. Soutěž se zaměřuje na začínající překladatele do 40 let, jejichž úkolem je překlad dosud nepřeložené současné české prózy. 

Alessandro Riti je absolventem Padovské univerzity. Vystudoval slavistiku a lingvistiku v Padově a na Univerzitě Karlově v Praze. Ke slavistice se dostal díky ruštině, kterou začal studovat již v prvním ročníku. Ve druhém ročníku přidal češtinu, což jen podnítilo jeho vášeň pro jazyky. Absolvoval jeden semestr polštiny, dva roky slovinštiny a slovenštině se věnoval jako samouk. V Praze následně dopsal svou diplomovou práci v oboru lingvistiky. I po dokončení univerzity má nadále velký zájem o studium nových jazyků a stále se zdokonaluje ve slovanských jazycích, kterým se věnoval během svých studií.