Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2020 - 13.12.2020

CLASH! International Festival. The Hybrid in Dance Models, Between Classic and Contemporary

CLASH! International Festival. The Hybrid in Dance Models, between Classic and Contemporary je koncipován tak, aby prezentoval výsledky praktického výzkumu prováděného partnery projektu CLASH! When Classic and Contemporary Dance Collide and New Forms Emerge.

Digitální festival rozdělen do šesti dnů bude vysílán in live streaming od 8. do 13. prosince 2020. Každý festivalový den bude věnován jedné z pěti tanečních společností zapojených do projektu (420PEOPLE, Balletto di Roma, Companhia de Dança de Almada, Derida Dance Center / Art Link Foundation, Polish Dance Theatre) a zaměří se na konkrétní téma prozkoumané během této iniciativy. Budou zahrnuta témata jako Audience developmente, Training tanečníků, Kulturní diplomacie v oblasti tance a choreografické tvůrčí procesy. Iniciativa je strukturována tak, aby umožnila uživatelům interakci a dialog s choreografy, tanečními pedagogy a dalšími odborníky a hosty. Každý festivalový den bude zakončen představením videodance vytvořeného pro tuto příležitost jednotlivými partnery. Událost je koordinována týmem Sapienza University of Rome.

Poslední den festivalu bude věnován výměně názorů na roli, kterou může hrát digitalizace při zachování aktualizace choreografických produkcí, a na možnosti financování, které Evropské programy poskytnou těm, kteří se věnují tanečnímu umění. Cílem je diskutovat o dopadu pandemie na divadelní svět. Závěrečnývideodance vytvoří tým univerzity Sapienza. Jeho tématem je hybridních kreativních procesech, jež partneři projektu implementovali, aby přizpůsobili své analogové postupy digitálním artefaktům.

Bližší informace: https://www.ebook-clashproject.com/

 

Foto ©️Clashprojekt

Místo konání:
Datum:

Od: 8.12.2020
Do: 13.12.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem