Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.11.2020 - 22.11.2020

Festival dei Popoli 2020

61. ročník filmového festivalu Festival dei Popoli – Mezinárodní festival dokumentárního filmu – se koná od 15. do 22. listopadu ve virtuálním sále Più Compagnia ve spolupráci s MYmovies.

Festival budete moci letos sledovat z pohodlí vašeho domova ve virtuálním sále MyMovies za pouhých 9,90 EUR.

 

Festivalu se zúčastní 3 filmy české produkce!

1. PRIPYAT PIANO - Eliška Cílková (Česká republika, 18', 2020)

 - Italská premiéra v sekci "Doc at Work - Future Campus"

Film vypráví příběh černobylské katastrofy. Kvůli vysoké úrovni radiace v bývalém městě Pripjať se opuštěné klavíry staly jedinými obyvateli, kteří mohou i nadále vydávat zvuky, i když se okolní zdi hroutí. Klavír je také příliš těžký na to, aby byl ukraden, takže ho nikdo nemůže vzít z města. Černobylská tragédie nesnesitelně tíži mysl místních obyvatel, kteří byli nuceni uprchnout ze svých domovů. K překonání traumatu si lidé o složili vlastní písně, básně a texty o události. Nyní se vracejí do Pripyatu, aby je zpívali a hráli znovu! Pohled na zarostlé objekty v Pripjati a poslech zvuků přírody a radioaktivních klavírů svědčí o obrovské síle přírody dobývat, ale také se přizpůsobovat.

 

 

©️ Andre Joosse, urbex.nl

 

 

 

 

 

 

 

2. TRACES OF A LANDSCAPE - Petr Zaruba (Česká republika / Itálie, 67') 

- Italská premiéra v sekci "Habitat"

Malíř, fotograf a experimentální režisér Jan Jedlička ztratil krajinu svého mládí. Politická situace po roce 1968 ho donutila emigrovat z Československa. Usadil se ve Švýcarsku. Téměř 10 let hledá novou inspiraci, když se najednou během prázdninového výletu zamiluje do ploché krajiny toskánské maremmy. Našel tam svůj nový umělecký domov a jako umělec začíná od nuly.

 

©️ Visions du Réel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. I DO NOT CARE IF WE GO DOWN IN HISTORY AS BARBARIANS - Radu Jude (Česká republica, Rumunsko, Bulharsko, Německo, Francie, 2018, 139') 

„Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři.“ Tato slova, která zazněla na Radě ministrů v létě 1941, zahájila etnické čistky na východní frontě. Film se pokouší toto prohlášení komentovat.

 

©️ Cineuropa 

 

Bližší informacehttps://www.festivaldeipopoli.org

 

Místo konání:
Datum:

Od: 15.11.2020
Do: 22.11.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala