Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.5.2020 - 7.6.2020

Pat & Mat a jiné animace – anteprima 60. ročníku Zlínského filmového festivalu na Dafilms

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež, Zlínský filmový festival je největším a nejstarším festivalem svého druhu na světě a letos slaví 60. narozeniny.

Festival měl probíhat od 29. května do 5. června, ale kvůli COVID-19 byl odložen a bude se konat od 4. do 10. září 2020. Zlínský filmový festival však využil příležitosti a, ve spolupráci s fakultou multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, s Českými centry, s platformou Dafilms a s jednotlivými tvůrci filmů, nahrálo některé filmy na platformu Dafilms (https://dafilms.com/), které lze zdarma vidět od 29. května do 7. června 2020.

 

Jedná se o následující filmy pro děti:

Ty se máš! (CZE, 2013, 6´)

Režije: Zuzana Brachaczková

Produkce: Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Vtipný příběh o slepičce s pocitem, že její život je plný velícího kohouta, únavného snášení vajec a okolních slepic, což je nejhorší věc na světě. Proč jen nemohla být psem? Koneckonců, být psem je snadné! Pes  se válí celý den ve svém pelíšku s břichem nahoru a cpe se dobrotami. Co se stane, když si dvě bytosti vymění role?

 

O modrém autíčku (CZE, 2013, 8´)

Režije: František Novák

Produkce: Československá filmová společnost, s.r.o.

Část série příběhů o modrém autíčku a jeho přátelích. Růžové auto je smutné. Kde můžete získat vodu, když řeka vyschla? Naštěstí existují přátelé, kteří vám pomohou vyřešit jakýkoli problém.

Pozor, zvěř!  (CZE, 2014, 6´)

Režije: Noro Drziak, Anthony Wong

Produkce: 3 BOHEMIANS

Příběh o lásce dvou šneků, kteří musí překonat úskalí reality, která je odděluje – silnice. Ale ani nebezpečná auta je nemůžou zastavit.

 

Žížaláci – Hřiště (CZE, 2015, 9´)

Režije: Jaromír Gál

Produkce: Česká televize

Malí žížaláci a kos čelí nelegální skládce. Baví se s mlýnkem na maso a proměňují všechen nepořádek v atrakce - barevné houpačky a skluzavky. 

 

Erwin (CZE, 2015, 4´)

Režije: Petr Jindra

Produkce: Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

V malém domě žije stará dáma se svou kočkou Erwinem. V domě je stůl, křeslo a desítky krabic, které Erwin miluje. Jednoho dne dáma dostane novou mikrovlnnou troubu. Když kočka vidí mikrovlnnou troubu, moderní krabici, nelze ji zastavit. Paní dělá všechno možné, aby změnila úmysly kočky.

 

Pat a Mat na venkově: Kaktus (CZE, 2015, 8´)

Režije: Marek Beneš

Produkce: Patmat film, s.r.o.

Mat si koupí obrovský kaktus a vezme ho domů. Je opravdu velké a musí jej nějakým způsobem dostat domů, ale není to snadné, protože kaktus má trny všude. Jaký šílený nápad je tentokrát napadne?

 

Třešňový strom (CZE, 2017, 5´)

Režije: Eva Dvořáková

Produkce: Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Papírový obraz na zdi se sám dokončí a žije svým vlastním životem. Příběh ukazuje vztah mezi postavami na fotografii - křehký a ovlivněný skutečným světem.

 

Jednotlivé filmy najdete zdehttps://dafilms.com/film/11267-60th-zlin-film-festival-pat-and-mat-and-other-animations?fbclid=IwAR0SxvNrjnyvu6e9xYuQe2Wx_onMeAt177R8jdGq8UnWAtFMO_a9CyNOGGU

 

Možnost získat měsíční předplatné a přístup k více než 2000 filmům na platformě Dafilms za pouhých 6 EUR měsíčně: https://dafilms.com

 

Místo konání:
https://dafilms.com/
Datum:

Od: 29.5.2020
Do: 7.6.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala