Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.12.2019 - 4.1.2020

Popelka: Jiří Bubeníček a Nuovo Balletto di Toscana

Od 15. prosince do 4. ledna představuje divadlo Maggio Musicale Fiorentino ve Florencii baletní představení "Popelka" ve ztvrárnění slavného českého choreografa Jiřího Bubeníčka.

Divadlo Maggio Fiorentino uvede ve vánočním období, od 15. prosince 2019 do 4. ledna 2020, baletní představení Popelka v novém provedení od Nuovo Balletto di Toscana (pod vedením Cristiny Bozzolini) a s choreografií Jiřího Bubeníčka v moderní adaptaci hudby  Sergeie Prokof’eva. Jiří Bubeniček, se zhostí také režie a dramaturgie. Orchestr divadla Maggio Musicale Fiorentino je veden ředitelem Giuseppem La Malfa.

V tomto novém provedení baletního představení Bubeniček zvolil příběh napsaný v roce 1800 bratry Grimmovými, čímž byly nahrazny klasické prvky pohádky těmi více symbolickými a metaforickými, avšak byl zachován děj a postavy, které všichni známe: sestry, macecha a princ. Sledujíc příběh bratrů Grimmových, choreograf popisuje Popelku, jako silnou a odvážnou dívku se svými sny, které díky své pevné víře realizuje.

Bližší informace: https://www.maggiofiorentino.com/comunicati/cenerentola-balletto-in-un-atto-con-le-coreografie-di-jiri-bubenicek-e-il-nuovo-balletto-di-toscana-al-maggio-fiorentino-2/ 

   

Místo konání:
Piazzale Vittorio Gui, 1 -50144- Firenze
Datum:

Od: 15.12.2019
Do: 4.1.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala