Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.12.2019 - 4.1.2020

Popelka: Jiří Bubeníček a Nuovo Balletto di Toscana

Od 15. prosince do 4. ledna bude v divadle Maggio Musicale Fiorentino ve Florenzii ke shlédnutí baletní představení Popelka s choreografií Jiřího Bubeníčka.

Divadlo Maggio Fiorentino uvede ve vánočním období, od 15. prosince 2019 do 4. ledna 2020, baletní představení Popelka v novém provedení od NuovO Balletto di ToscanA (pod vedením Cristiny Bozzolini) a s choreografií Jiřího Bubeníčka v moderní adaptaci hudby  Sergeie Prokof’eva. Jiří Bubeniček, se zhostí také režie a dramaturgie. Orchestr divadla Maggio Musicale Fiorentino je veden ředitelem Giuseppem La Malfa.

V tomto novém provedení baletního představení Bubeniček zvolil příběh napsaný v roce 1800 bratry Grimmovými, čímž byly nahrazny klasické prvky pohádky těmi více symbolickými a metaforickými, avšak byl zachován děj a postavy, které všichni známe: sestry, macecha a princ. Sledujíc příběh bratrů Grimmových, choreograf popisuje Popelku, jako silnou a odvážnou dívku se svými sny, které díky své pevné víře realizuje.

Bližší informace: https://www.maggiofiorentino.com/comunicati/cenerentola-balletto-in-un-atto-con-le-coreografie-di-jiri-bubenicek-e-il-nuovo-balletto-di-toscana-al-maggio-fiorentino-2/ 

   

Místo konání:
Piazzale Vittorio Gui, 1 -50144- Firenze
Datum:

Od: 15.12.2019
Do: 4.1.2020

Organizátor:


Připomenutí akce

dní předem