Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.11.2020 - 4.12.2020

Rome Independent Film Festival 2020

Letošního ročníků Rome Independent Film Festival se zúčastní celovečerní film "Havel" režiséra Slávka Horáka a dva krátkometrážní animované filmy "Podle Sylvie" Verici Pospíčilové Kordić a "Kouzlo uvolnění" Markéty Magidové.

RIFF se koná od 27. listopadu do 4. prosince ve virtuální místnosti MYmovies, ve 13 soutěžních sekcích. Za pouhých 9,90 EUR můžete sledovat festivalový program na počítači, smartphonu, tabletu nebo smart TV. Masterclass a diskuzní panely budou zdarma, v přímém přenosu.

Sekce se dále dělí na feature film, international documentary, national documentary, international short, italian short, animation short a student short. Odborná porota: Fabrizio Lucci, Selma Dell’Olio, Lino Guanciale, Lapo Gresleri, Patricia Mayorga Marcos, Ahmed Ejaz a Stefano Ratchev. 

Celkový počet italských premiér: 10 mezinárodních hraných filmů - 17 dokumentárních filmů - 61 krátkometrážích filmů (24 italských - 26 mezinárodních) - 10 animovaných a experimentálních videí. 

Celkem se účastní 26 zemí s 88 filmy, 21 světovými premiérami a 10 evropskými. 

Letos můžete celý festival sledovat z pohodlí vašeho domova!

 

Havel (CZ 2020, Slávek Horák, 100 min)

Film Havel je drama inspirované životem a osobním vývojem Václava Havla, předního českého dramatika/ disidenta/ prezidenta. Film se soustředí na Havlův přerod z úspěšného - a později zakázaného - dramatika pozdních šedesátých let do bojovníka za lidské práva v letech sedmdesátých až po jeho cestu k prezidentství na konci osmdesátých let. Právě tento přerod je zde klíčový protože toto není pouze popisná biografie, ale drama pochybujícího intelektuála rozervaného mezi svými zálibami a na sebe uvalenými povinnostmi. Z bezstarostného bohéma vyrůstá Havel do zralého muže, uvědomujícího si, že když má příležitost osvobodit celý národ, pak tuto zodpovědnost musí přijmout. Jak pro dobro věci, tak aby dokázal, co je skutečně zač - a aby to dokázal především sám sobě.

 

 

 

 

Kouzlo uvolnění (CZ 2020, Markéta Magidová, 11 min 

Malá skupinka mimozemšťanů z budoucnosti přistává na Zemi, aby se zúčastnili slavnosti zrození. Během jejich barevně kouzelné cesty se seznamují se smutnými postavami z ruin pomníků lidských rodin. Sešlou na ně proto kouzlo, které je uvolní ze sevření genderových stereotypů, do nichž byly vytesány.

 

 

 

Podle Sylvie (CZ 2019, Verica Pospíšilová Kordić, 12 min)

Život Sylvie tepe v rytmu povinností. A ona je výkonná, bezchybná, skvělá a - unavená. Stačí však malá nehoda a … nic se nezmění.

 

 

Bližsí informace: https://riff.it/en/

Místo konání:

Datum:

Od: 27.11.2020
Do: 4.12.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala