Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Run With Emil

Nemusíte být nadaní, nemusíte být výjimeční, můžete běh nenávidět, a přesto se můžete stát nejslavnějším vytrvalcem světa, co kdy běhal po Zemi. Vytrvalcem, který na jedné olympiádě zvítězil v bězích na 5 a 10 kilometrů a k tomu v maratonu, který běžel v životě vůbec poprvé! To byl Emil Zátopek. Člověk se srdcem na dlani, který, když se pro něco rozhodl, dělal to s plným nasazením a navzdory všem a všemu.

O PROJEKTU

V roce 2022 uplyne 100 let od narození Emila Zátopka, čtyřnásobného olympijského vítěze a nejlepšího olympionika 20. století. Projekt je věnován odkazu tomuto slavnému atletovi, jež je pojítkem minulosti, současnosti i budoucnosti. Hrdinou tohoto projektu není jen Emil! Je jim bezesporu i náš “guru” Miloš Škorpil, jste jím vy, stejně jako děti, které se s námi zamilovávají do sportu nebo jako mladí talenti české literatury, kteří o nás a o Emilovi píší.

Našim cílem v roce 2022 je uspořádat na počest Zátopka několik memoriálů s bohatým kulturním programem, a to na nejslavnějších maratonech a běžeckých událostech Itálie (Florencie, Řím, Neapol...). Akce je pro všechny bez ohledu na věk, národnost, sportovní zdatnost…i pro gaučové miláčky Emila, kteří se můžou intelektuálně a společensky pobavit na kulturních a doprovodných akcích.

Do roku 2022 proběhne každoročně několik významných sportovně- kulturních akcí ve spolupráci s městskými špičkovými maratony. A snad doběhneme i na Olympiádu v Cortina d'Ampezzo v roce 2026!

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT? …PŘIDEJTE SE!

  • závody/běh
  • kulturní aktivity
  • workshopy pro děti a dospěléHLAVNÍ ORGANIZÁTOR: České centrum Řím


2019-2022

Chcete běhat s námi (nejen) v Itálii?

kontaktujte nás!

Běžecká škola Miloše Škorpila


NEJBLIŽŠÍ AKCE

Napoli Running

Kdy: 22-23.2.2020

Kde: Neapol

Zápis: zde, napište našemu týmu RUN WITH EMIL

Běžecké akce: půlmaraton, štafeta twingo (půlmaraton), Family Run & Friends

Doprovodné akce: Prezentace knihy “Zatopek corre” di Emil ZátopekPodvečer s Milošem Škorpilem a Petrou Březáčkovou, Trénink s Milošem Škorpilem pro malé i velké běžce, prezentace projektu na EXPO NapoliRunning


Registrujte se na naše aktivity!

FIRENZE MARATHON

Kdy: 28-29.11.2020

Kde: Florencie

Zápis: zde

Zápis: zdenapište našemu týmu RUN WITH EMIL

Běžecké akce: Maraton, štafeta, dětský běh

Doprovodné akce: promítání filmu “Zátopek” (2020, Ondříček), konference, česko-italský sportovní aperitiv