Vyhlášení vítěze Ceny Susanny Roth 2020 – Itálie

Photo by Elisa Bin

S potěšením oznamujeme, že vítězem letošního ročníku překladatelské Ceny Susanny Roth pro Itálii se stala absolventka univerzity v Udine, Elisa Bin. Odborná porota, skládající se z Annalisy Cosentino a Stefanie Mella, vybrala její překlad jako nejlepší. Gratulujeme vítězce a moc děkujeme všem zúčastněným.

Cena Susanny Roth je již šestým rokem organizována Českými centry a Českým literárním centrem. Soutěž se zaměřuje na začínající překladatele do 40 let, jejichž úkolem je překlad dosud nepřeložené současné české prózy. 

Elisa Bin (1993) se narodila v severovýchodní Itálii. Je absolventkou magisterského oboru český a ruský jazyk na univerzitě v Udine. V roce 2017, po účasti na univerzitním projektu zaměřeném na literární překlad, přeložila básně Petra Hrušky pro literární časopis Fare Voci. V témž roce byly tyto básně publikovány v nakladatelství Qudu. Posléze strávila tři semestry na Masarykově univerzitě v Brně, a po návratu do Itálie zakončila svá studia na univerzitě v Udine s diplomovou prací o tvorbě Zbyňka Hejdy. V současné době žije v Brně a pracuje jako lektorka italského jazyka. Ve volném čase se věnuje čtení, psaní a studiu jazyků.

Mohlo by vás zajímat

17. 12. Články
Photo by festival Quartieri di vita

"QUARTIERI DI VITA." DOBÝVAJÍ EVROPU!

Festival sociálního divadla, pod vedením ředitele Ruggera Cappuccio, s podporou regionu Kampánie a nadace Campania de...

7. 12. Články
Photo by Bontonfilm

Nejlepší celovečerní film RIFF 2020 je „Havel“ od Slávka Horáka.

Film "Havel" režiséra Slávka Horáka získal hlavní cenu římského festivalu Rome Independent Film Festival 2020.

25. 11. Články
La Boemia contro l'Austria-Ungheria (1917). Svoboda Čechoslováků a Itálie - Edvard Beneš

La Boemia contro l'Austria-Ungheria (1917). Svoboda Čechoslováků a Itálie - Edvard Beneš

S předmluvou Andrea Torre, člen italské poslanecké sněmovny. S dvěma mapami v příloze, Nakladatelství “Ausonia,, – Ří...