BRAIN - 350 let od smrti Jana Amose Komenského

  • 15. 11. 2020
  • Videa
  • 1 min. čtení

České centrum v Římě si letos společně s Velvyslanectvím České republiky v Římě a Muzeem Jany Amose Komenského v Uherském Brodě připomínají jednu z nejvýznamnějších osobností české historie výstavou „J.A.Komenský - učenec v labyrintech Evropy 17. století".

Výstava bohužel nyní není přístupná veřejnosti, ale s radostí vám oznamujeme, že výstava byla prodloužena a pokud to situace dovolí, můžete ji navštívit i v prosinci.

Výstava připravená Muzeem Jana Amose Komenského v Uherském Brodě představuje českého pedagoga a jeho dílo italskému publiku. Neomezuje se jen na představení děl Komenského, prezentujetaké jeho život a tvorbu v evropských souvislostech, skrze osobnosti, jež ho inspirovaly a se kterými měl bohatý epistolární vztah. Jádrem expozice jsou vzácné tisky, texty, mapy a vizualizace ilustrující život Komenského, a to s příklonem na vývoj jeho myšlení a práce, včetně základního pedagogického a jazykového díla Komenského.


Společnost Vision Factory připravila k inuguraci výstavy 1. října 2020 videomapping s názvem "BRAIN".

Mohlo by vás zajímat

17. 7. Videa
Europa in circolo. Setkání se současnými evropskými spisovateli 2020: Sylvie Richterová

Europa in circolo. Setkání se současnými evropskými spisovateli 2020: Sylvie Richterová

Třetí ročník literárního festivalu „Europa in Circolo. Setkání se současnými evropskými spisovateli“ se letos konal o...