"QUARTIERI DI VITA." DOBÝVAJÍ EVROPU!

Photo by festival Quartieri di vita

Festival sociálního divadla, pod vedením ředitele Ruggera Cappuccio, s podporou regionu Kampánie a nadace Campania dei festival, jež předsedá Alessandro Barbano, je jediným italským projektem mezi vybranými z 27 zemí, který získal spolufinancování fondu EUNIC (European Union National Institutes for Culture).

Jedná se o velmi prestižní mezinárodní uznání pro tuto kulturní událost, která se zrodila v roce 2016, a jejímž cílem je podpořit sociální začlenění nejzranitelnějších skupin (migrantů, žen, obětí násilí, ohrožených adolescentů, osob se zdravotním postižením nebo nemocemi) prostřednictvím univerzálního jazyka divadla.

“Quartieri di vita. Life infected with Social Theatre!” pořádaný spolu se sítí EUNIC Řím a EUNIC Neapol, prošel brilantně všemi kritérii a je jediným projektem v roce 2021, který zastupuje Itálii ve společné akci na podporu místních tvůrčích scén po celém světě. V tomto mimořádném okamžiku přispívá k podpoře mezinárodních kulturních vztahů.

Mezitím budou v prvních měsících nového roku k dispozici plody divadelních workshopů „Quartieri di Vita“ 2020. Všech 14 výplodů festivalu bylo přeměněno na dokumentární filmy a lze je zdarma zhlédnout na online platformách regionu Kampánie a nadace Campania dei Festival a na různých sociálních sítích, které jsou s nimi spojeny.

EUNIC — European Union National Institutes for Culture —je evropská síť národních kulturních institutů a organizace s 36 členy ve všech 28 členských státech EU. 

Mohlo by vás zajímat

18. 1. Články
Photo by Magnum Photos

Fotograf Josef Koudelka

Josef Koudelka, narozený na Moravě, své první fotografie vyfotil v 50. letech jako student. Přibližně ve stejné době,...

7. 12. Články
Photo by Bontonfilm

Nejlepší celovečerní film RIFF 2020 je „Havel“ od Slávka Horáka.

Film "Havel" režiséra Slávka Horáka získal hlavní cenu římského festivalu Rome Independent Film Festival 2020.

25. 11. Články
La Boemia contro l'Austria-Ungheria (1917). Svoboda Čechoslováků a Itálie - Edvard Beneš

La Boemia contro l'Austria-Ungheria (1917). Svoboda Čechoslováků a Itálie - Edvard Beneš

S předmluvou Andrea Torre, člen italské poslanecké sněmovny. S dvěma mapami v příloze, Nakladatelství “Ausonia,, – Ří...