Česká centra

Poslání Českých center

Posláním Českých center je rozvoj dialogu se zahraniční veřejností a aktivní prezentace ČR v oblasti kultury, jakož i podpora prezentace ČR v oblastech vědy, školství, obchodu a cestovního ruchu.

Standardem je pomoc při prosazování české kultury do programů předních uměleckých institucí v zemích působení. Česká centra jsou součástí Evropského sdružení národních kulturních institutů EUNIC. Jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR.

České centrum Řím

Činnost Českého centra v Římě zasahuje do mnoha oborů působnosti. Prosazujeme českou kulturní scénu v Itálii. Prezentujeme úspěchy české vědy, výzkumu a inovací. Podporujeme výuku českého jazyka a bohemistiku, ale také obchodní a regionální spolupráci. Aktivity v jednotlivých oblastech kultury využíváme pro zvýšení povědomí o tvůrčím prostředí a trendech v ČR.

Mapujeme příležitosti k prosazování českých projektů v Itálii. Kulturní prezentaci propojujeme s tradičními i moderními tuzemskými značkami, ukazujeme kreativitu českého průmyslu a díky tomu napomáháme i v oblasti obchodních zájmů ČR a přibližujeme ČR jako atraktivní turistickou destinaci.

Obory působnosti

Výtvarné umění - Film - Divadlo - Čeština - Literatura - Design - Móda - Hudba - Tanec - Architektura - Věda - Výzkum - Inovace - Kontakty - spolupráce - Obchod - Média - Společnost - Informace

Co nabízíme

Prezentace - Networking - Mapování příležitostí - Vlastní projekty - Mediální spolupráci - Kurátorské a novinářské cesty

Logo Českého centra Řím

25 Poboček na 3 kontinentech

Stačí nám
napsat

[email protected]
+39 06 36 09 57 37

Kontaktní formulář

Naši partneři
a podporovatelé