Fotografická výstava Josefa Koudelky. Kořeny

01. 02. 2021 16. 05. 2021 Museo dell'Ara Pacis

Výstava věnovaná významnému fotografovi agentury Magnum Photo, Josefovi Koudelkovi, která nabízí jeho umělecko-fotografickou interpretaci některých nejvýznamnějších archeologických nalezišť římské a řecké kultury, navracejíc jim jejich autentickou krásu.

Projekt Vestiges, do kterého se skvělý český fotograf Josef Koudelka, člen agentury Magnum Photos, zapojil již více než před dvaceti lety, navrhuje interpretaci archeologických nalezišť římské a řecké kultury ve dvaceti zemích od Řecka po Libanon, od Sýrie po Alžírsko, od Turecka po Itálii, ve více než dvě stě lokalitách hraničících se Středozemním mořem.

Jedná se o skutečně jedinečný průzkum, který nemá obdoby. Práce, jež je plodem velké stálosti a vytrvalosti. Umělec pěstuje zvláštní zálibu v ruinách, aniž by oslavoval pouze jejich melancholickou atmosféru, s cílem obnovit jejich autentickou krásu. Jeho záměrem je pomocí umění znovu nabýt vlastnictví světa, který nám uniká a který bychom mohli ztratit. Transformace sutin v naději: toto je velký a ambiciózní projekt, který se Koudelka snaží uskutečnit jeho výjimečnou cestou, cestou neustálého vývoje.

Bližší informace

Místo konání události
Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Fotografická výstava Josefa Koudelky. Kořeny
  • Datum: 01. 02. 2021 16. 05. 2021
  • Místo konání: Museo dell'Ara Pacis
  • Adresa: Lungotevere in Augusta, 00186 Roma RM, Italia

Podobné události